12 Temmuz 2012 Perşembe

NAIL ART

Sizlere daha önceki postlarımdan birisinde ; ''  Oje tasarımları ile ilgili  fotografları sizinle ilerleyen zamanlarda paylasacağım '' demiştim.İşte sizlere bugün nail art ''tırnak süsleme sanatı''  ile ilgili bilgiler ve çok güzel nail art örnekleri vereceğim..Bakalım sizde sevecek misiniz?

TIRNAKLARINIZDAN GAZETE OKUMAYA NEDERSİNİZ?:-))

İşe ilk başta tırnaklarınıza beyaz oje sürerek başlıyorsunuz.Beyaz yerine istediğiniz renktede oje sürebilirsiniz ama baskının daha belirgin olması açısından beyaz oje daha güzel olur diye düşünüyorum.
Ojenin iyice kurumasını bekledikten sonra parmağınızı kolonyaya batırın ve kurumadan gazeteyi getirip tırnağınızın üstüne koyun. Aşırı bastırmanıza gerek yok o baskı her türlü çıkıyor. Biraz üfleyin bi kaç saniye sonra yavaşça kaldırın.İsterseniz tırnaklarınızdan birinin üzerine mavi-beyaz-siyah ojeden küçük bir nazar boncuğuda yapıp tırnaklarınıza nazar değmemesini sağlayabilirsiniz:-)) Son olarak işlemleriniz bittikten sonra sade parlatıcı ojenizi sürün... E hadi gazetesinizi tırnaklarınızdan okuyun bakalım:-))


.NEONSUZ YAZ OLUR MU?

NEON renklerin bu sezon kıyafetlerden aksesuarlara kadar heryerde olduğundan sizlere bahsetmiştim.Neonların hayatımızdaki bir başka yeri de tırnaklarımız .Neon ojeleri sade olarak kullanabileceğiniz gibi çeşitli nail art uygulamaları da yapabilirsiniz. İşte size örnekler!!!
SEVİMLİ , RENKLİ PUANTİYELER


 4 farklı oje ve bir de minik toplu iğneye ihtiyacımız var :)

Mavi,kırmızı,tenrengi ojelerinizi istediğiniz parmaklarınıza sürün..


Geliyoruz toplu iğnenin kullanılışına. Toplu iğne arkası ile  minik puantiyeleri yapıyoruz ten rengi ojenin üzerine kırmızı ve mavi ojeden puantiyelerimizi yapıyoruz.


Sonra kırmızı ojeyi sürdüğünüz parmaklarınızın üzerine yine toplu iğne yardımıyla koyu beyaz ojeden minik puantiyeleri yapıyoruz..Minik çilekler görür gibiyim. :)


Ve iste bitti!!! Siz istediğiniz,sevdiğiniz renkte ojelerle bunu  yapabilirsiniz..KOLAY GELSİN..

Sizlere ara ara böyle nail art örnekleri vereceğim..Takibe devam:-))

Kendinize çok ama çok iyi bakın.HOŞÇAKALIN..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder